معرفی دستگاه بسته بندی ساشه

معرفی دستگاه بسته بندی ساشه

دستگاه بسته بندی ساشه یا دستگاه ساشه زن، یک دستگاه چند منظوره عمودی است که برای بسته بندی محصولات صنایع غذایی ،ارایشی ،دارویی ،شیمیایی و بهداشتی به صورت تک نفره یا ساشه ای کاربرد دارد. این دستگاه ها برای بسته بندی انواع محصولاتی که در خانه ها، رستوران ها، قنادی ها، داروخانه ها و به طور کلی در مصارف روزمره و یا به مقادیر کم و مشخص مصرف دارد، استفاده می شود. تجهیزات این دستگاه شامل سیستم اندازه گیری حجم و وزن، سیستم پرکن، سروموتور و پیستون ، ماردون و... است. از سیستمHMI وplc   برای کنترل عملکرد دستگاه استفاده شده و از صفحه نمایش لمسی برای مونیتور و نظارت بر کار دستگاه ها و برنامه ریزی تنظیمات استفاده می شود. انواع دستگاه ساشه و نحوه کارکرد آنها متفاوت است ،زیرا طریقه ی اندازه گیری وزن و حجم مواد در محصولات گرانول ،پودر و مایع با یکدیگر متفاوت است .

این دستگاه ها در دو مدل بسته دهی میکنند که البته دستگاه در هر مدل منحصر به فرد میشود مدل اول دستگاه ساشه سه یا چهار طرف دوخت می باشد که بسته هایی به شکل مربع با دوخت در سه یا چهار طرف اها که اغلب در بسته های سس یکبار مصرف انها رامشاهده کرده ایم ، نوع دیگر بسته بندی های ساشه مدل مدادی است که به شکل بسته ای مستطیل شکل با دوخت در قسمت بالا و پایین که اغلب در بسته های کافی میکس مشاهده کرده ایم.

با وجود وضع موجود در جامعه امروزی طرفداران این گونه بسته بندی ها بسیار بالا رفته به طوری که در خیلی از مواقع مردم ترجیح به خرید بسته بندی های ساشه نشان میدهند تا بسته های بزگ ،جاگیر و موجب اصراف .

 

sachet2

 

دیگر محصولات پی ریزان صنعت

 

جستجو در سایت