نکاتی برای بسته بندی محصولات

در تعريف بسته‌بندي آمده است که بسته‌بندي به معناي تهيه ظرف محافظ يا سيستمي که سلامت کالاي مظروف را در فاصله توليد تا مصرف حفظ کند و آن را از ضربات، صدمات، لرزش، فشار و ارتعاش، مصون نگه دارد. از سوي ديگر بسته‌بندي مانند يک فرهنگ بومي، يا ملي و اقليمي سيستمي است که از سويي ملزومات ارتباط بين توليدکننده و توزيع‌کننده را فراهم مي‌آورد و از سوي ديگر بين آن دو و مصرف‌کننده ارتباط منظم و قابل‌اطميناني برقرار مي‌کند. بنابراین الزامی است که به بسته‌بندي با دو ديد کاملا متفاوت ولي همسو، نگريست، ديدي معطوف به شرح وظيفه يک ظرف در قبال مظروفش و ديدي که بيشتر جنبه فرهنگي دارد و به نحوي باروحيه، خصلت‌ها، آداب‌ورسوم، موقعيت اقليمي و منطقه‌اي کالا و به‌طورکلي فرهنگ سازنده و کشور توليدکننده آن مربوط مي‌شود. اين يعني که بسته‌بندي، نظامي است مرکب که هم وظيفه حفاظتي دارد و هم نقش فرهنگ ارتباطي را بازي مي‌کند و واجد جنبه اطلاع‌رساني است و مي‌تواند به‌عنوان يک رسانه، نقش‌آفريني کند.

درواقع مي‌توان گفت بسته‌بندي به‌عنوان يک فروشنده خاموش قلمداد مي‌شود، زيرا کالاها مستقيماً خود را به خريدار نمايش نمي‌دهند و اين پوشش آن‌ها است که با اشکال مختلف و جملاتي کوتاه، معرف جنس داخل آن‌ها است و اطلاعات لازم را به مخاطب (خريدار) ارائه مي‌دهد. بدين ترتيب بسته‌بندي به‌عنوان اولين وسيله ارتباط بصري با مخاطب محسوب مي‌شود و میتواند تاثیر به سزایی در فروش یک کالا داشته باشد . شکل ظاهری یک کالا میتواند به طبلیغات کمک شایانی بکند .

نکته جالب و قابل توجه دیگر این است که در سيستم‌هاي جديد فروش، فروشنده‌اي وجود ندارد که توضيحات محصول را بدهد و به‌جاي آن خود بسته‌ها هستند که کالاي درون خود را تبليغ مي‌کنند و ايجاد انگيزه و القاي نياز براي خريد مي‌کنند، به‌ کاربردن شکل‌ها، سمبل‌ها و نشانه‌هاي تجاري و نوع چیدمان محصولات هم‌خانواده، در طبقات و خلاقيت در ايجاد تصاوير تبليغاتي و تصويرسازي‌هاي روي محصولات در اين مورد حرف اول را مي‌زنند والبته یکی از اصلی ترین نکات پس از رعایت اصول ظاهری کیفیت بسته بندی است ،زیرا که اگر محصول در پاکتی زیبا اما غیر مقاوم قرار داشته باشد باعث ورود آلودگی و گاهی هدر رفتن محصول میگردد که این خود موجب پایین امدن مخاطبان فروش و ضعیف شدن برندشما میشود پس شما با استفاده از دستگاه های بسته بندی مرقوب ،با کیفیت و استاندارد از سلامت رسیدن محصول به دست مشتریان خود و رضایت انها اتمینان حاصل فرمایید.

ماشین سازی پی ریزان صنعت با بیش از 30 سال سابقه در امر بسته بندی همواره در این مسیر پیشرو بوده و سعی بر ارتقاء هرچه بیشتر در این مسیررا دارد همواره در کنار شما هستیم برای ارائه محصولی سلامت و زیباتر

24

جستجو در سایت